Author Topic: Kobilje mlijeko  (Read 13032 times)

0 Members i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline zajebantix

• Newbie
  • *
Kobilje mlijeko
« Reply #15 on: Listopad 16, 2008, 10:31:20 pm »
Quote from: "Siglavy"
ja imam kobilu i voljan sam za to DATI mlijeko, nikada do sada ga nisam prodao, jer mislim da nema smisla za tako nešto tražiti novce ili bilo šta!!!! Do sada sam dao mlijeka bar za 20tak bolesne djece!

javascript:emoticon(':D')Dragi gospodine, nadam se da imate povratnih informacija od roditelja koje bi mogli podijeliti s nama. Hvala Vam u moje ime na nesebicnosti koju pokazujete svojim postupcima.
Molim vas da mi date bilo kakvu povratnu informaciju vezanu uz vremenski period konzumiranja - KOLIKO DUGO SU DJECA PILA K: MLIJEKO?

Ljiljana

• Guest
Kobilje mlijeko
« Reply #16 on: Listopad 16, 2008, 11:58:51 pm »
Sigi nije više na forumu - možda da čovjeka kontaktirate mailom, ako želite mogu vam proslijediti mail na pp.

Offline mlijeko

• (P) ždrijebe
Kobilje mlijeko
« Reply #17 on: Kolovoz 02, 2009, 11:49:34 pm »
:D Drago mi je da sam se napokon uspjela ponovo uključiti na forum! S konjima se družim od malena,a unazad 12 g. smo počeli musti prvu kobilu za vlastite potrebe i pomoć prijateljima. Sva naša saznanja tada su potjecala iz narodne predaje ( izlječenja od hripavca ili tzv. magarećeg kašlja-za koje tada nije bilo cjepiva, a u današnje vrijeme, također kod djece koja boluju od nespecifičnog oblika hripavca,alergija, kroničnog bronhitisa-uvijek je u korijenu neka alergija na koju se poradi stalno nadražene sluznice "nalijepe" bakterije, virusi...; ekcema, osipa na koži i sl)
   Unazad 2g dogodio se preokret: rođakinja se oduševila čuvši da imamo magaricu sa mladim, koja se može musti?!  Do tada je kupovala magareće mlijeko na farmi u Ninu- Poljice po cijeni

:o  400 KUNA LITRU!!!
  Njezino svjedočanstvo o bebi rođenoj u 7.mj , s nerazvijenim probavnim(dugotrajne opstipacije,hemeroidi) i dišnim sustavom(kronični bronhitis,sekret koji mala beba nemože izbaciti- antibiotici,inhalacije, ventolin, bolnice...) i na kraju rekla bih čudesno ozdravljenje s MAGAREĆIM MLIJEKOM, koje je očajna kupila na preporuku prijateljice iz Nina.
  Beba je već nakon par dana korištenja počela izbacivati sekret iz bronhija, a kroz 20 dana ojačala, te su potom par mjeseci bili bez ikakvih problema! :D
   Potom bi par puta godišnje ponavljala kuru od 10-20 dana.
   Od tada sam u HR čula još puno čudesnih priča o bebama i odraslima koji su koristili kobilje i magareće mlijeko! :wink:
   Mnoge smo snadbjevali osobno, a neki su ranije kupovali u Ninu, gdje se cijena penjala i do 1000 KUNA PO LITRI( www.trudnoca.net-forum:hripavac).  :azdaja:
 U sljedećem postu bi opisala europska iskustva gdje su oba mlijeka u širokoj primjeni , a proizvode se na pedesetak većih farmi diljem europe. Mnoge pedijatrijske klinike,te instituti za proučavanje hrane, lijekova, kozmetike potvrdili su znanstvenu utemeljenost njihove primjene: u prehrani nedonoščadi,djece s oslabljenim imunitetom,kao prirodni nadomjestak majčinom mlijeku; za jačanje imuniteta i ljekovitost kod mnogih bolesti.  :)
Molim POMOĆ za linkanje na njihove stranice, koje ću vam nastojati prevesti! :cheer:

Zašto su nam životinje tako bliske? U čemu je tajna Pet therapy? Vrijedi li više život konja , jareta ili mačke?

Offline mlijeko

• (P) ždrijebe
Kobilje mlijeko
« Reply #18 on: Kolovoz 03, 2009, 12:26:19 am »
Quote from: "Zara"
A koliko je mlijeka potrebno dnevno?

Primjena:
   Po iskustvima više europskih proizvođača minimalno: 125ml za djecu, a 250-300ml za odrasle kroz 20 dana, ali večina preporučuje u periodu 2-3mj. kod težih oboljenja.
         NEMA ograničenja u količini konzumiranog mlijeka: pedijatrijske klinike u Italiji,preporučuju ga kao nadomjestak majčinom kod alergija na:kravlje,sojino,kozje mlijeko.
 :)
Zašto su nam životinje tako bliske? U čemu je tajna Pet therapy? Vrijedi li više život konja , jareta ili mačke?

Offline FEKHRA

• pepinjer/bedevija
Kobilje mlijeko
« Reply #19 on: Kolovoz 03, 2009, 11:59:54 pm »
Mi svake jeseni kada odbijemo ždrebad poklanjamo kobilje mlijeko ljudima koji imaju djecu  bolesnu na pluća.

Offline Sonador

• (M) trogodac(-tka)
Kobilje mlijeko
« Reply #20 on: Kolovoz 04, 2009, 02:48:58 pm »
Ja sam ga probala ima tjedan dana ,kad sam bila u Istri i baš je dobro!
Konji su zakon!!!!

Offline Roxolina

• (A) odbito ždrijebe
Kobilje mlijeko
« Reply #21 on: Kolovoz 05, 2009, 01:50:38 pm »
ja sam isto probala! IMA OKUS MEDOLINA!!!!!!!!!

Offline mlijeko

• (P) ždrijebe
Re: Kobilje mlijeko
« Reply #22 on: Kolovoz 08, 2009, 11:47:46 pm »
 ;) Evo nekih linkova za kobilje i magareće mlijeko:
  - Farma sa oko 80 konja (ima i prekrasnih Frizijaca) s iskustvom od 28 godina u proizvodnji mlijeka.
   Sav njihov rad medicinski dokumentiran ( moguće naručiti knjigu svjedočanstava) .
   Primjena i proizvodi na području: medicine, prehrane, kozmetike...
   Tekstovi na njemačkom, engleskom,francuskom,talijanskom..
     .http://www.toechterle.at/

-http://www.paardenmelk.be/pages/homee.html -Belgija, farma sa 70 kobila Belgijanki , tekstovi na engl.

-Farma Haflingera u Francuskoj biodinamička metoda proizvodnje.
   ?irok opis povijesne primjene,dana?njih znanstvenih otkrića o kobiljem mlijeku, tehnologije proizvodnje,
   Proizvodi: medicina, prehrana (nadomjestak majčinom mlijeku ), kozmetika...
   http://www.jumvital.com/accueil.php?no_boucle=1&new_lang=fr&My_croquez_session=0fd60a13fb4d4faa886c6329d8c69cf1

- http://www.montebaducco.it/index.php- Italija- najveći europski proizvođač magarećeg mlijeka:
    agroturizam sa 400 magarica, te jo? mnogo drugih ?ivotinja-konja, koza, peradi...
  - http://www.lattedimammaasina.it/latte_asina.php?page=allevamento-primjena u pedijatriskim klinikama
    kao nadomjestak majčinom mlijeku, kod alergija na kravlje, kozje, sojino mlijeko
    stranica sa mnogo detalja o magarećem mlijeku, vezana uz proizvodnju farme Montebaducco

-http://www.asinus.fr/ -farma magaraca u Francuskoj
   Iskustva,primjena,povijest (dio teksta na engleskom)

8) Za sada toliko, pa dok stigne prijevod na hrvatskom malo bacite oko,barem da dobijete predod?bu
   o tradiciji, te ?irini primjene kobiljeg i magarećeg mlijeka u Europi (naravno, ovo su samo neki linkovi ).
    :-*

Offline mlijeko

• (P) ždrijebe
Odg: Kobilje mlijeko
« Reply #23 on: Kolovoz 09, 2009, 12:29:23 pm »
  Evo nekih iskustava o primjeni u Hrvatskoj:
    -" PostPostano: pon ruj 22, 2008 7:47 pm    Naslov:     Citirajte i odgovorite
Drage mame;
Kaže larina baka o iskustvu ovako:
Kad bebe boluju od kašlja hripavca mogu piti tovareæe mlijeko kao lijek ili još se može dati mlijeko od kobile, možda vam je ovo smiješno jer se i mi smijemo al stvarno je tako. Od njene sestre sin je imao takav kašalj i mlijeko od kobile ga izlijeèilo. To se nekad davalo, on je tad imao 4,5 mjeseci. Tako da ovaj èlanak nije nikakav vic. Pozdrav! Love"

-"PostPostano: pon ruj 22, 2008 8:21 pm    Naslov:     Citirajte i odgovorite
moj brat je pio magarece mlijeko kad je imao hripavac i kaze mama da mu je pomoglo.

-"kad smo bili na farm magaraca u zadru, dosla je jedna mama sa djetetom od kojih 4-5g i kupovala je magarece mlijeko.
rekla je da je "sredila" astmu s njme. da je okusom cak dosta i slicno mm.

nisam probala Smile"

-"stvarno je smiješno, ali kaže mi susjeda da je njenom malom samo to pomoglo... mislim da je imao isto problema s disanjem..
uglavnom mislim da je pola litre ili litra oko 400 kn..

što se tièe distribucije u rodilišta Undecided neka dobro promisle..."

-"
Sad tek vidim ovaj topic.

Ja sam rodila u rodilistu koje bebama u slucaju potrebe ne daje nikakvo adaptirano,vec mlijeko kobile Smile

Kako meni 3 dana mlijeko nije doslo,a malena je bila prava gladusica Saint dobila je to mlijeko."

Japanka- Rodila sam u jednom antropozofskom rodilistu u Njemackoj"

-"
Ja sam citala za mlijeko kobile (pretpostavljam da za magrece vrijedi slicno)- Jako je dobro za podizanje imuniteta,a posebno za lijecenje astme i neurodermitisa.

Cijenu je doduse malo pretjerao Wink Nije 800kn,nego oko 400 kn,mozda i manje."

Offline Trio

• Newbie
  • *
« Reply #24 on: Kolovoz 12, 2009, 04:53:46 pm »
-Možda nije na pravo mjesto, ali nova sam pa æete mi oprostiti.

Ima li netko iskustava sa mlijekom od Buše, naše autohtone krave? Pouzdano znam da joj je mlijeko znatno kvalitetnije od uvoznih mlijecnih krava?

I ma li razlika u kvaliteti mlijeka po pasminama konja? Npr, imaju li autohtone, nemodificirane, pasmine cisce mlijeko ili je to nebitno?

Offline kure

• Full Member
« Reply #25 on: Kolovoz 12, 2009, 07:59:08 pm »
Autohtone pasmine su i te kak modificirane.

Offline Trio

• Newbie
  • *
« Reply #26 on: Kolovoz 13, 2009, 04:07:27 pm »
Sigurno je busa koliko i simentalka. ili posavac kao TB. a i zive u istim okolnostima.

mozda nisam u pravu, ali cini mi se da ipak postoji neka razlika :S

Offline mlijeko

• (P) ždrijebe
« Reply #27 on: Kolovoz 14, 2009, 02:10:07 pm »
 :DDrago mi je da ima interesa...Mlijeko od buše Ima veæi postotak suhe tvari, tj. masti i bjelanèevina na taj naèin u proizvodnji sira dobivamo veæu kolièinu. Tko pak prodaje mlijeko preferira npr. holstein kravu jer  daje puno mlijeka, mada je "rjede", tj. manje suhe tvari.
  Sve vrste mlijeka mogu postiæi eko certifikat, ako se životinje hrane prirodno, bez dodataka prehrani koji ne bi imali ekološko porijeklo ( koncentrat, sijeno...) 8)

Offline Anglo A

• (S) konj/kobila
« Reply #28 on: SIJEANJ 02, 2010, 11:44:38 pm »
Smile and ride

Offline de

• pepinjer/bedevija
« Reply #29 on: SIJEANJ 03, 2010, 03:22:20 pm »
mislim da je ponašanje kozaka ne prihvatljivo, i da bi ovo trebalo premjestit u zlostavljanje konja

RAJ SE NALAZI NA STRANICAMA KNJIGE, U NARUČJU ŽENE I NA LEĐIMA KONJA