Author Topic: Kobilje mlijeko  (Read 13002 times)

0 Members i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline zajebantix

• Newbie
  • *
Kobilje mlijeko
« Reply #15 on: Listopad 16, 2008, 10:31:20 pm »
Quote from: "Siglavy"
ja imam kobilu i voljan sam za to DATI mlijeko, nikada do sada ga nisam prodao, jer mislim da nema smisla za tako ne┼íto tra┼żiti novce ili bilo ┼íta!!!! Do sada sam dao mlijeka bar za 20tak bolesne djece!

javascript:emoticon(':D')Dragi gospodine, nadam se da imate povratnih informacija od roditelja koje bi mogli podijeliti s nama. Hvala Vam u moje ime na nesebicnosti koju pokazujete svojim postupcima.
Molim vas da mi date bilo kakvu povratnu informaciju vezanu uz vremenski period konzumiranja - KOLIKO DUGO SU DJECA PILA K: MLIJEKO?

Ljiljana

• Guest
Kobilje mlijeko
« Reply #16 on: Listopad 16, 2008, 11:58:51 pm »
Sigi nije vi┼íe na forumu - mo┼żda da ─Źovjeka kontaktirate mailom, ako ┼żelite mogu vam proslijediti mail na pp.

Offline mlijeko

• (P) ┼żdrijebe
Kobilje mlijeko
« Reply #17 on: Kolovoz 02, 2009, 11:49:34 pm »
:D Drago mi je da sam se napokon uspjela ponovo uklju─Źiti na forum! S konjima se dru┼żim od malena,a unazad 12 g. smo po─Źeli musti prvu kobilu za vlastite potrebe i pomo─ç prijateljima. Sva na┼ía saznanja tada su potjecala iz narodne predaje ( izlje─Źenja od hripavca ili tzv. magare─çeg ka┼ílja-za koje tada nije bilo cjepiva, a u dana┼ínje vrijeme, tako─Ĺer kod djece koja boluju od nespecifi─Źnog oblika hripavca,alergija, kroni─Źnog bronhitisa-uvijek je u korijenu neka alergija na koju se poradi stalno nadra┼żene sluznice "nalijepe" bakterije, virusi...; ekcema, osipa na ko┼żi i sl)
   Unazad 2g dogodio se preokret: ro─Ĺakinja se odu┼íevila ─Źuv┼íi da imamo magaricu sa mladim, koja se mo┼że musti?!  Do tada je kupovala magare─çe mlijeko na farmi u Ninu- Poljice po cijeni

:o  400 KUNA LITRU!!!
  Njezino svjedo─Źanstvo o bebi ro─Ĺenoj u 7.mj , s nerazvijenim probavnim(dugotrajne opstipacije,hemeroidi) i di┼ínim sustavom(kroni─Źni bronhitis,sekret koji mala beba nemo┼że izbaciti- antibiotici,inhalacije, ventolin, bolnice...) i na kraju rekla bih ─Źudesno ozdravljenje s MAGARE─ćIM MLIJEKOM, koje je o─Źajna kupila na preporuku prijateljice iz Nina.
  Beba je ve─ç nakon par dana kori┼ítenja po─Źela izbacivati sekret iz bronhija, a kroz 20 dana oja─Źala, te su potom par mjeseci bili bez ikakvih problema! :D
   Potom bi par puta godi┼ínje ponavljala kuru od 10-20 dana.
   Od tada sam u HR ─Źula jo┼í puno ─Źudesnih pri─Źa o bebama i odraslima koji su koristili kobilje i magare─çe mlijeko! :wink:
   Mnoge smo snadbjevali osobno, a neki su ranije kupovali u Ninu, gdje se cijena penjala i do 1000 KUNA PO LITRI( www.trudnoca.net-forum:hripavac).  :azdaja:
 U sljede─çem postu bi opisala europska iskustva gdje su oba mlijeka u ┼íirokoj primjeni , a proizvode se na pedesetak ve─çih farmi diljem europe. Mnoge pedijatrijske klinike,te instituti za prou─Źavanje hrane, lijekova, kozmetike potvrdili su znanstvenu utemeljenost njihove primjene: u prehrani nedono┼í─Źadi,djece s oslabljenim imunitetom,kao prirodni nadomjestak maj─Źinom mlijeku; za ja─Źanje imuniteta i ljekovitost kod mnogih bolesti.  :)
Molim POMO─ć za linkanje na njihove stranice, koje ─çu vam nastojati prevesti! :cheer:

Za┼íto su nam ┼żivotinje tako bliske? U ─Źemu je tajna Pet therapy? Vrijedi li vi┼íe ┼żivot konja , jareta ili ma─Źke?

Offline mlijeko

• (P) ┼żdrijebe
Kobilje mlijeko
« Reply #18 on: Kolovoz 03, 2009, 12:26:19 am »
Quote from: "Zara"
A koliko je mlijeka potrebno dnevno?

Primjena:
   Po iskustvima vi┼íe europskih proizvo─Ĺa─Źa minimalno: 125ml za djecu, a 250-300ml za odrasle kroz 20 dana, ali ve─Źina preporu─Źuje u periodu 2-3mj. kod te┼żih oboljenja.
         NEMA ograni─Źenja u koli─Źini konzumiranog mlijeka: pedijatrijske klinike u Italiji,preporu─Źuju ga kao nadomjestak maj─Źinom kod alergija na:kravlje,sojino,kozje mlijeko.
 :)
Za┼íto su nam ┼żivotinje tako bliske? U ─Źemu je tajna Pet therapy? Vrijedi li vi┼íe ┼żivot konja , jareta ili ma─Źke?

Offline FEKHRA

• pepinjer/bedevija
Kobilje mlijeko
« Reply #19 on: Kolovoz 03, 2009, 11:59:54 pm »
Mi svake jeseni kada odbijemo ┼żdrebad poklanjamo kobilje mlijeko ljudima koji imaju djecu  bolesnu na plu─ça.

Offline Sonador

• (M) trogodac(-tka)
Kobilje mlijeko
« Reply #20 on: Kolovoz 04, 2009, 02:48:58 pm »
Ja sam ga probala ima tjedan dana ,kad sam bila u Istri i baš je dobro!
Konji su zakon!!!!

Offline Roxolina

• (A) odbito ┼żdrijebe
Kobilje mlijeko
« Reply #21 on: Kolovoz 05, 2009, 01:50:38 pm »
ja sam isto probala! IMA OKUS MEDOLINA!!!!!!!!!

Offline mlijeko

• (P) ┼żdrijebe
Re: Kobilje mlijeko
« Reply #22 on: Kolovoz 08, 2009, 11:47:46 pm »
 ;) Evo nekih linkova za kobilje i magare─çe mlijeko:
  - Farma sa oko 80 konja (ima i prekrasnih Frizijaca) s iskustvom od 28 godina u proizvodnji mlijeka.
   Sav njihov rad medicinski dokumentiran ( mogu─çe naru─Źiti knjigu svjedo─Źanstava) .
   Primjena i proizvodi na podru─Źju: medicine, prehrane, kozmetike...
   Tekstovi na njema─Źkom, engleskom,francuskom,talijanskom..
     .http://www.toechterle.at/

-http://www.paardenmelk.be/pages/homee.html -Belgija, farma sa 70 kobila Belgijanki , tekstovi na engl.

-Farma Haflingera u Francuskoj biodinami─Źka metoda proizvodnje.
   ?irok opis povijesne primjene,dana?njih znanstvenih otkri─ça o kobiljem mlijeku, tehnologije proizvodnje,
   Proizvodi: medicina, prehrana (nadomjestak maj─Źinom mlijeku ), kozmetika...
   http://www.jumvital.com/accueil.php?no_boucle=1&new_lang=fr&My_croquez_session=0fd60a13fb4d4faa886c6329d8c69cf1

- http://www.montebaducco.it/index.php- Italija- najve─çi europski proizvo─Ĺa─Ź magare─çeg mlijeka:
    agroturizam sa 400 magarica, te jo? mnogo drugih ?ivotinja-konja, koza, peradi...
  - http://www.lattedimammaasina.it/latte_asina.php?page=allevamento-primjena u pedijatriskim klinikama
    kao nadomjestak maj─Źinom mlijeku, kod alergija na kravlje, kozje, sojino mlijeko
    stranica sa mnogo detalja o magare─çem mlijeku, vezana uz proizvodnju farme Montebaducco

-http://www.asinus.fr/ -farma magaraca u Francuskoj
   Iskustva,primjena,povijest (dio teksta na engleskom)

8) Za sada toliko, pa dok stigne prijevod na hrvatskom malo bacite oko,barem da dobijete predod?bu
   o tradiciji, te ?irini primjene kobiljeg i magare─çeg mlijeka u Europi (naravno, ovo su samo neki linkovi ).
    :-*

Offline mlijeko

• (P) ┼żdrijebe
Odg: Kobilje mlijeko
« Reply #23 on: Kolovoz 09, 2009, 12:29:23 pm »
  Evo nekih iskustava o primjeni u Hrvatskoj:
    -" PostPostano: pon ruj 22, 2008 7:47 pm    Naslov:     Citirajte i odgovorite
Drage mame;
Ka┼że larina baka o iskustvu ovako:
Kad bebe boluju od ka┼ílja hripavca mogu piti tovare├Že mlijeko kao lijek ili jo┼í se mo┼że dati mlijeko od kobile, mo┼żda vam je ovo smije┼íno jer se i mi smijemo al stvarno je tako. Od njene sestre sin je imao takav ka┼íalj i mlijeko od kobile ga izlije├Ęilo. To se nekad davalo, on je tad imao 4,5 mjeseci. Tako da ovaj ├Ęlanak nije nikakav vic. Pozdrav! Love"

-"PostPostano: pon ruj 22, 2008 8:21 pm    Naslov:     Citirajte i odgovorite
moj brat je pio magarece mlijeko kad je imao hripavac i kaze mama da mu je pomoglo.

-"kad smo bili na farm magaraca u zadru, dosla je jedna mama sa djetetom od kojih 4-5g i kupovala je magarece mlijeko.
rekla je da je "sredila" astmu s njme. da je okusom cak dosta i slicno mm.

nisam probala Smile"

-"stvarno je smije┼íno, ali ka┼że mi susjeda da je njenom malom samo to pomoglo... mislim da je imao isto problema s disanjem..
uglavnom mislim da je pola litre ili litra oko 400 kn..

┼íto se ti├Ęe distribucije u rodili┼íta Undecided neka dobro promisle..."

-"
Sad tek vidim ovaj topic.

Ja sam rodila u rodilistu koje bebama u slucaju potrebe ne daje nikakvo adaptirano,vec mlijeko kobile Smile

Kako meni 3 dana mlijeko nije doslo,a malena je bila prava gladusica Saint dobila je to mlijeko."

Japanka- Rodila sam u jednom antropozofskom rodilistu u Njemackoj"

-"
Ja sam citala za mlijeko kobile (pretpostavljam da za magrece vrijedi slicno)- Jako je dobro za podizanje imuniteta,a posebno za lijecenje astme i neurodermitisa.

Cijenu je doduse malo pretjerao Wink Nije 800kn,nego oko 400 kn,mozda i manje."

Offline Trio

• Newbie
  • *
« Reply #24 on: Kolovoz 12, 2009, 04:53:46 pm »
-Mo┼żda nije na pravo mjesto, ali nova sam pa ├Žete mi oprostiti.

Ima li netko iskustava sa mlijekom od Buše, naše autohtone krave? Pouzdano znam da joj je mlijeko znatno kvalitetnije od uvoznih mlijecnih krava?

I ma li razlika u kvaliteti mlijeka po pasminama konja? Npr, imaju li autohtone, nemodificirane, pasmine cisce mlijeko ili je to nebitno?

Offline kure

• Full Member
« Reply #25 on: Kolovoz 12, 2009, 07:59:08 pm »
Autohtone pasmine su i te kak modificirane.

Offline Trio

• Newbie
  • *
« Reply #26 on: Kolovoz 13, 2009, 04:07:27 pm »
Sigurno je busa koliko i simentalka. ili posavac kao TB. a i zive u istim okolnostima.

mozda nisam u pravu, ali cini mi se da ipak postoji neka razlika :S

Offline mlijeko

• (P) ┼żdrijebe
« Reply #27 on: Kolovoz 14, 2009, 02:10:07 pm »
 :DDrago mi je da ima interesa...Mlijeko od bu┼íe Ima ve├Ži postotak suhe tvari, tj. masti i bjelan├Ęevina na taj na├Ęin u proizvodnji sira dobivamo ve├Žu koli├Ęinu. Tko pak prodaje mlijeko preferira npr. holstein kravu jer  daje puno mlijeka, mada je "rjede", tj. manje suhe tvari.
  Sve vrste mlijeka mogu posti├Ži eko certifikat, ako se ┼żivotinje hrane prirodno, bez dodataka prehrani koji ne bi imali ekolo┼íko porijeklo ( koncentrat, sijeno...) 8)

Offline Anglo A

• (S) konj/kobila
« Reply #28 on: SIJEANJ 02, 2010, 11:44:38 pm »
Smile and ride

Offline de

• pepinjer/bedevija
« Reply #29 on: SIJEANJ 03, 2010, 03:22:20 pm »
mislim da je ponašanje kozaka ne prihvatljivo, i da bi ovo trebalo premjestit u zlostavljanje konja

RAJ SE NALAZI NA STRANICAMA KNJIGE, U NARU─îJU ┼ŻENE I NA LE─ÉIMA KONJA