Author Topic: Elementi za projektiranje staja  (Read 45315 times)

0 Members i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline PALMA

• Global Moderator
  • pepinjer/bedevija
Odg: Elementi za projektiranje staja
« Reply #165 on: Kolovoz 30, 2010, 11:55:58 pm »
Eh, ako je bez mreže onda ga napraviš, ajd da iskarikiram ali i za 470 kn! Jasno, ne od inoxa, ali i drveni je sasvim ok.
Kao hranilice za koze, pregrade dolje uže gore šire pa kad spusti glavu ne može lamatati njome niti kolegicu nabosti rogovima  :wink:.
100% sam sigurna da bi ova moja vadila koliko natrpa u gubicu i to pljuckala okolo  :D( zapravo tako nešto i radi, èak i sa vodom).

Offline Jelena

• pepinjer/bedevija
« Reply #166 on: Kolovoz 31, 2010, 12:30:52 am »
cure ovo bi mogao imati ili naruèiti Gumex eko...a radi i jedna firma u Sloveniji koja radi i boksove...ja bih isto to ali opet se javlja problem kako rolo balu utovariti u tu hranilicu! Ovakva štala sa vanjskim malim ispustima ima u Brezovici ali opet to nije nadomjestak za pravi ispust. Nisam sigurna koliko mi se sviða ovo hranjenje izvan boksa, mislim da im to baš i nije neka sreæa jer im ogranièava glavu i vrat i ako si nešto gurnu dalje ne mogu do toga... ima puno boljih rješenja sa kutnim podnim jaslama, isto se jako malo gubi...

za sistem štala æu potražiti na internetu link
Svijet je pun idiota, èuvajte se!

Offline Jelena

• pepinjer/bedevija
« Reply #167 on: Kolovoz 31, 2010, 01:22:00 am »
nešto toliko jednostavno da ne mogu vjerovati da radi:

http://www.hayledge.craddocksmoss.co.uk/

Offline kebir

• pepinjer/bedevija
« Reply #168 on: Kolovoz 31, 2010, 01:53:33 am »
hranilica za roto bale je dvodjelna pa se samo sastavi oko bale.na forumu od dade smo još prošle godine pisali o toj  temi. imao sam ideje da napravim koju ali nemam vremena.te štale sa svim silnim šipkama mi se ne èine dobro rješenje.bila bi lijepa fešta staviti tamo 2,3 arapska pastuha.
Tebe sam naèinio bez premca! Sva blaga svjeta leže medju tvojim oèima. Ti èeš pod svoja kopita baciti neprijatelje, a prijatelje èeš nositi na svojim ledjima.BORIÈKI ARAPSKI KONJ-PASMINA.

Offline Dada

• Konjanistvo novog vremena
  • pepinjer/bedevija
  • “Riding turns 'I wish' into 'I can'.”
    • SPIRIT Open Equestrian Program Inc.
« Reply #169 on: Kolovoz 31, 2010, 05:55:50 am »
Za hranilicu...ne moras ju ni rastavljati...samo ju otkotrljas do bale i bacis oko nje...jedna osoba moze to manevrirati...ove hranilice ovdje nemaju dno, pa sijeno stavljam na paletu i na poviseno mjesto...i dva konja pojedu roto balu za desetak-petnaest dana, pa se nema sanse pokvariti....
Preporucujem!

Inace, dobro je imati viljuskar za manipulaciju balama...ali ako imas organiziran dovoz kad ti treba, onda samo stavis hranilicu na balu kad je istovarena s kamiona....

Offline biba28

• Newbie
  • *
« Reply #170 on: Kolovoz 31, 2010, 07:36:40 pm »
hej ekipo,ja sam još potpuna neznalica pa molim za savjet,iduèeg tjedna kreèem sa izgradnjom štale za svoju suzi,no eto nikako da se odluèim dali da pod kompletno betoniram pa na to metnem daske,ili negdje sam proèitala da samo sitni pjesak metnem pa na to daske,ili da tamo di stoji metnem daske a ostatak da je beton radi èišèenja???hvala puno :oops:

Offline ludi tata

• pepinjer/bedevija
« Reply #171 on: Kolovoz 31, 2010, 08:04:07 pm »
jel radiš box ili æe kobila biti na vezu? i kakve daske misliš stavljati na pod , pa ak ne misliš
metnuti hrstove planke , mjenjala buš pod za godinu -dvije dana

Offline belikonj

• pepinjer/bedevija
« Reply #172 on: Kolovoz 31, 2010, 09:08:41 pm »
beton ti je mrzel a daske skliske, bolja varianta ti je  staviti punu ciglu ili  drvene kocke ili izbetonirati sa mljevenim ciglom.....

Offline kebir

• pepinjer/bedevija
« Reply #173 on: Kolovoz 31, 2010, 10:08:29 pm »
veè smo o tome raspravljali. ali moje je mišljenje još uvjek da je stara cigla najbolja. prvo nabiti sitniji šoder pa stara cigla bez veziva.
Tebe sam naèinio bez premca! Sva blaga svjeta leže medju tvojim oèima. Ti èeš pod svoja kopita baciti neprijatelje, a prijatelje èeš nositi na svojim ledjima.BORIÈKI ARAPSKI KONJ-PASMINA.

Offline ludi tata

• pepinjer/bedevija
« Reply #174 on: Kolovoz 31, 2010, 10:30:22 pm »
cigla se stavlja na kant na pješèanu poravnanu i lagano nabitu podlogu , i zasipa s pijeskom
može i pomješanim s cimentom na suho , da malo poveže , da se neda iskopati , i to je najbolji i vjeèni pod

Offline Ljiljana

• Ergela PEGASUS-Šibenik www.pegasus.hr
  • Administrator
  • pepinjer/bedevija
    • Pegasus
« Reply #175 on: Kolovoz 31, 2010, 10:37:49 pm »
Ništa nije vjeèno, pa ni cigla. I cigla se potroši prije ili poslije, ako su konji potkovani, onda naravno prije. I drvene (hrastove) kocke su vrlo trajne, ali nisu vjeène. U Lipici su uglavnom ostavili drvene kocke samo u Velbanci, u ostalim štalama je asfalt.
people are crazy, times are strange

Offline ludi tata

• pepinjer/bedevija
« Reply #176 on: Kolovoz 31, 2010, 10:40:02 pm »
i asvalt je dobro rješenje , odlièno èak

Offline biba28

• Newbie
  • *
« Reply #177 on: Kolovoz 31, 2010, 11:17:26 pm »
 :shock: uh...sad opet nisam niš pametnija...ja svoju radije nebi vezala ..jedino si mislim ak je vežem bar neæe sve rastepst okolo kad bude obavljala nuždu.... :oops:

Offline Jelena

• pepinjer/bedevija
« Reply #178 on: Rujan 01, 2010, 11:31:32 am »
e pa zato su tu gazde da poèiste :D

ne vezati, ne :evil:

za pod - što æeš stavljati kao stelju? ako je slama onda je beton preklizak i bolja je cigla mislim, ako je piljevina beton je OK. Asfalt je mislim super ali nisam nikad vidjela to negdje

najbolje je na to staviti gumenu podlogu (Gumimpex Varaždin) naroèito ako je mala štala, tj ako ne moraš puno ulagati za veliku štalu pa imaš love :D- guma je mekana, ne mora se toliko stelje stavljati a laka za èistiti (stavlja se na bilo koju podlogu)

Offline Irma Vrbnjak

• Sr. Member
« Reply #179 on: Rujan 01, 2010, 11:35:21 am »
èuj, biba 28, neæeš valjda vezati konja zato što je tebi teško èistiti boks?
vez je koma. kako bi tebi bilo da cijeli dan stojiš i buljiš u komad zida? da se ne možeš okrenuti, razgibati jer si zavezana. vez lomi konja i njegovu dušu, a lomi ga i fizièki.
ako æeš imati konja na vezu, bolje ga nemoj imati. ako ti je veæ sada teško èistiti boks, onda nemoj ni imati konja.
ako veæ gradiš štalu, napravi joj lauf štalu. boks koji se nalazi u ispustu, tako da kobilica može ulaziti i izlaziti u štalu/boks kada hoæe. tako i tako ispust moraš imati. ako ga nemaš naæi æeš se u problemima kad Hrvatska uðe u EU npr. dosta seljaka u Sloveniji moraju prilagoditi štale standardima EU i tako njihove životinje moraju imati ispust i moraju provesti izvan štale odreðeno vrijeme, inaèe dobivaju sankcije što je neugodno. vrijeme prilagodbe EU standardima još nije isteklo, ali neki od mojih susjeda su u gadnim problemima i dodatnim troškovima i trude se riješiti problem ispusta inaèe mogu zaboraviti uzgoj.
nešto slièno lauf štali ali za više konja, ti možeš prilagoditi svojim potrebama i uvjetima koje imaš:

znam da je tvoje pitanje bilo o podu, ali tvoje razmišljanje o vezu me prilièno uzrujalo. zaboravi vez.